Každá obec musí disponovat bezpečnostním a varovným systémem. Naprostým základem takového systému je samozřejmě elektronická siréna. Jaké řešení splňuje všechny zákonné požadavky a nebude vás stát jmění?
Moderní elektronické sirény
Elektronická siréna se běžně nachází v obcích, městech i průmyslových areálech. Její úkol je prostý – varovat obyvatele před hrozícím nebezpečím (od požárů přes povodně až po tornáda a další rizika). Moderní elektronické sirény poskytují mnohem hlasitější a čistější zvuk než staré rotační varianty. Navíc se dají připojit k systémům chytrého řízení obce, dají se ovládat skrz mobilní aplikaci a rozumí si s pestrou škálou modulů.
Dobrým příkladem je elektronická siréna NERO II od známého českého dodavatele Elmik.cz. Ta může dosahovat výkonu od 300 až do 1 500 W (záleží na místě umístění i vašich požadavcích). Toto zařízení má garantovanou funkčnost i v případě, kdy ve vaší obci vypadne elektřina. Můžete ji ovládat přes svůj mobilní telefon. Stejně tak si lze nechat umístit mikrofon do kanceláře, skrz který budete svým obyvatelům hlásit důležité informace.
Nezapomínejte na dotace
Pokud zrovna přemýšlíte nad instalací nového varovného systému, rozhodně nezapomínejte na možnost využití dotací. V současné chvíli lze čerpat dotaci rovnou z několika zdrojů. Ve výsledku si tedy novou sirénu mohou dovolit i méně majetné obce, které nemají peníze na vyhazování. Nejlepší bude, když si rozkliknete webové stránky zmíněných dodavatelů z firmy Elmik. Ti se ve svém oboru pohybují už od roku 1994. Poskytují poradenství, návrh vhodného systému, dodání, montáž i dlouhodobý servis. Navíc za vás vyřídí dotace. Poradí si také s mnoha dalšími bezpečnostními technologiemi, jako jsou bezdrátové rozhlasy, veřejná osvětlení či chytré systémy pro obce.